Bydgoszcz! Trening, 28.03.2018

Środa, godzina 20:00 – idealna pora na trening! Wczoraj 28.03.2018r ponownie spotkaliśmy się na hali Zespołu Szkół nr 9 w Bydgoszczy.

Jak zwykle była masa pozytywnej energii. Nowością było to, iż na wczorajszym treningu pojawiło się sporo teorii jak na jeden raz. Omawialiśmy role i odpowiedzialność handlerów oraz cutterów, oraz po co i jak ustawiamy tzw. „stacka”. Przypomnijmy, że:

Handlerzy – to osoby rozgrywające
Cutterzy – to osoby wybiegające ze stacka
Stack – to linia (formacja) w której cutterzy odpoczywają przygotowując się do następnego wybiegnięcia (oferty)

Na początku to wszystko wydawało się to być trudne ale z czasem przeniesiemy to do gry a wtedy stanie się proste i logiczne. Postępy są widoczne ale potrzebujemy ćwiczeń, czasu spędzonego na rzutach i gry  w różnych składach żeby praktykować swoje umiejętności na różnych pozycjach, zatem zachęcam do treningów!

Wczorajszy odbył się w następującej kolejności: rozgrzewka, chwila rozciągania, rzuty, wykład teorii (bez zanudzania) i najlepsze czyli gra. Podczas meczu staraliśmy się wykorzystać przekazaną nam wiedzę i nie wychodziło to najgorzej, chociaż potrzebujemy jeszcze czasu i „obycia” z dyskiem, żeby to wszystko przemyśleć i poćwiczyć.

Następny tydzień zapowiada się znakomicie ponieważ czeka nas pierwszy trening poza halą! Ćwiczenie na zewnątrz, niezłe wyzwanie… dysk będzie zachowywał się inaczej, więc musimy tego spróbować!

Dwie nowe dziewczyny, w sumie 11 uczestników i 4 treningi za nami. Jeśli myślicie, że to niedużo, to możecie się zdziwić! Do tej pory spróbowaliśmy raz lub więcej taki elementów taktycznych jak:

  • Łapania stojąc, łapania biegnąc
  • Rzucania – backhand, forehand, hammer
  • Markowania i piwotowania
  • Podań „aroundem” – tak, aby dysk skręcał w kierunku, z którego nabiega cutter (ułatwia złapanie)
  • Ustawiania stacka i wybiegania z niego w ustalonej kolejności

Jeśli ktoś z Was nadal się waha, to nie powinien robić tego ani chwili dłużej! Przychodźcie na treningi teraz, bo potem może być za późno, a co jeśli stracicie szanse na odkrycie swojej pasji, czy po prostu sportu, który daje Wam satysfakcję?

Zapewniam że atmosfera jest cudowna, tak samo jak ludzie. Może warto było by poznać kogoś nowego? Lepiej nie tracić takiej okazji!

ZAPRASZAMY

 

tekst: Beata Cieślińska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *