Obóz treningowy Europejskiej Federacji Ultimate w Poznaniu!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Europejska Federacja Ultimate (EUF – www.ultimatefederation.eu) wybrała Młodzieżową Akademię Ultimate na organizatora obozu – półkolonii w Poznaniu w dniach 19 – 22 lipca 2018r.

EYUCamp

EYUCamp (European Youth Ultimate Camp), bo tak się ten projekt nazywa, ma na celu zaszczepienie rozwoju Ultimate wśród środowisk juniorskich w całej Europie. We Francji, Niemczech, Włoszech, Danii, Słowenii, Ukrainie, Łotwie i właśnie w Polsce w miesiącach lipcu i sierpniu Europejska Federacja Ultimate będzie starała się dotrzeć do setek dzieci i młodzieży, aby zaszczepić w nich ideały sportu, jakim jest Ultimate Frisbee (https://www.ultimatefederation.eu/youth-camps/eyucamps-2018.php)

Młodzieżowa Akademia Ultimate jest szczególnie dumna, że jej program popularyzacji Ultimate w szkołach różnych polskich miast idealnie wpisuje się w szerszy nurt akcji EUF. Camp jest przede wszystkim skierowany do osób, które mają już pierwszy kontakt z dyskiem za sobą, natomiast wyraźnie podkreślamy, że NIE jest to obóz nastawiony na zaawansowanych graczy poziomu reprezentacji narodowej. Oczywiście jesteśmy świadomi, że wciąż brak ogólnokrajowego rozpoznania sportu i KAŻDA osoba jest mile widziana, natomiast na pewno spodziewamy się odwiedzin ze strony uczniów szkół Poznania, Szczecina oraz Bydgoszczy, gdzie od listopada zeszłego roku przeprowadziliśmy ponad 1too godzin lekcji pokazowych frisbee.

Program obozu przewiduje zajęcia treningowe pod okiem doświadczonych instruktorów z Polski oraz zagranicy. Poza zajęciami z ultimate frisbee planujemy wiele gier i zabaw integracyjnych oraz pokazy innych dyscyplin z latającym dyskiem – takich jak double disc court, discgolf, czy freestyle frisbee. Ostatniego dnia odbędzie się turniej w formule hat – tzn. że gracze są losowo dobierani do drużyn – ich przynależność jest “wyciągana z kapelusza”.

Jest nam niezmiernie miło, że www.sportcraft.pl będzie naszym dyskowym partnerem – i dla uczestników obozu przewidujemy zniżki na ich asortyment, jak również nagrody i upominki w zorganizowanych przez nich zawodach.

Zapraszamy wszystkich początkujących graczy do wzięcia udziału!

Ekipa EYUCamp Poznań 2018

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/177286196264641/
Rejestracja: http://eyucamps.ultimatecentral.com/en_ie/e/poznan-poland-19-july

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *