Akademia Frisbee partnerem tryoutów do kadry U20!

Z dumą informujemy, że już w pierwszym roku działalności wychowankowie Akademii Frisbee mają możliwość wzięcia udziału w tryoutach do kadry Polski ma Mistrzostwa Europy Juniorów w 2019 roku.

Pomimo tego, że priorytetem projektu Akademii są osoby młodsze niż 17 lat (a wręcz myślimy o kadrze U14), to w tym roku wystartowała selekcja zawodników, którzy za nieco ponad rok będą toczyć pojedynek o najlepszą drużynę w Europie w kategorii Men oraz Women. Normalnym jest, że wielu początkujących zawodników onieśmielonych jest powagą tego przedsięwzięcia, ale naprawdę nie mają się czym martwić. Ultimate jest wciąż sportem niszowym, przez co w większości krajów w Europie nie ma jeszcze aż takiej konkurencji, jaka istnieje od młodych lat w innym sporcie.

Nie znaczy to, że nie jesteśmy w stanie zobaczyć zawodów na naprawdę światowym poziomie – są takie kraje jak Słowenia, Wielka Brytania, czy nasze sąsiedzkie Czechy, które od wielu lat prowadzą i rozwijają programy szkolne. W 2017 roku mieliśmy okazję oglądać ME juniorów w Debreczynie i naprawdę byliśmy pod wrażeniem.

Niemniej jednak Akademia Frisbee dobrze uczy… na tyle dobrze, że Maurycy Szpak – założyciel Akademii – został Selekcjonerem kadry Women. Teraz na jego barkach spoczywa przygotowanie reprezentacji kobiet mocnych fizycznie i psychicznie, dlatego ciągle zapraszamy wszystkie dziewczyny urodzone w roku 2000 lub młodsze do zgłaszania się wypełniając formularz: https://goo.gl/forms/R5skeWxCfnePhIeD2

Na końcu przygotowań czeka zaszczyt realizowania swojej pasji z najlepszymi w Europie w koszulce POLSKA!

Team Polska, Amsterdam 2015

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *