MAU Północ rusza na Mistrzostwa Polski!

Z radością chcielibyśmy poinformować, że Młodzieżowa Akademia Ultimate, po zaledwie pięciu miesiącach działalności, już we wrześniu stoczy swój pierwszy pojedynek o zwycięstwo!

Nasz debiut będzie miał miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się pierwszego września w Płocku na stadionie Stoczniowiec, mieszczącym się przy ulicy Kolejowej 3.

 

W składzie MAU Północ znajdą się zawodnicy ze Szczecina, Poznania oraz Bydgoszczy. Trenują oni regularnie w swoich miastach, a przy okazji lipcowego obozu treningowego European Youth Ultimate Camp mieli możliwość zacząć się zgrywać jako drużyna.Ze względu na brak szczegółowych informacji , w naszej drużynie aż huczy od plotek, domysłów i snucia teorii. Wspólnie zastanawiamy się z jakimi przeciwnikami przyjdzie stoczyć nam bój o zwycięstwo, jakie zagrania będą najlepsze oraz jaka taktyka najlepiej sprawdzi się na boisku. Mimo tego wszystkiego, dobre humory nigdy nas nie opuszczają. Codziennie wymieniamy się głupimi żartami, czy dzielimy się rzeczami które nas motywują bądź inspirują. Grunt to znać swoich ludzi!

Pod czujnym okiem trenerów, Zbigniewa Masztalerza oraz Maurycego Szpaka stale doskonalimy swoje umiejętności, tak aby podczas tegorocznych mistrzostw pokazać Wam godną podziwu walkę o zwycięstwo, zdobytą wiedzę, a także serce, które włożyliśmy w każdą godzinę wspólnych treningów.

W zeszłym roku Młodzieżowe Mistrzostwa Polski również odbyły się w Płocku. Zmierzyło się wtedy ze sobą 6 drużyn, czyli prawie 100 zawodników, którzy rozegrali między sobą 11 meczy i złapali ponad 200 dysków w strefie punktowej! Tytuł zwycięzcy 2017 roku zdobyła ekipa z Rybnika. Frisbnik tamtego dnia zgarnął również tytuły za SOTG, WMVP (Honorata Łakomska) i MVP (Marcin Sosna). Jeszcze raz gratulujemy!

Filmik przedstawiający rozgrywki z 2016 roku możecie obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=4jT1ViiAC8s

Foto-relacja Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2017 rok: https://www.facebook.com/mistrzostwapolskiultimate/photos/?tab=album&album_id=500100016852032

Weronika Walkowiak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *