Latające Dyski w nowej szkole w Szczecinie!

MŁODZIEŻOWA AKADEMIA ULTIMATE WRACA DO SZKÓŁ!

Dzięki wspaniałemu podejściu i zaangażowaniu Pani Justyny Wesołowskiej, nauczycielki wychowania fizycznego w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka w Szczecinie, MAU przeprowadziło swoją pierwszą sesję zajęć prezentacyjnych Ultimate Frisbee w tym sezonie. Od poniedziałku do środy 11 października 2018 roku mieliśmy okazję pokazać uczniom tej szkoły, zupełnie dla nich nowy, ekscytujący sport.

Pierwszą rzeczą, która nas pozytywnie zaskoczyła i trochę rozbawiła, była zmieniona nazwa V liceum. Adam Asnyk najwyraźniej poszedł w niepamięć, a jego miejsce zajęła Względna Pogoda ☺

Optymistyczne myśli pozytywnie nastrajały trenerów Akademii-  Maurycego Szpaka oraz Zbigniewa Masztalerza- do pracy z licealistami i ostatnim rocznikiem gimnazjum. Przez trzy dni, nasi mentorzy mogli się poczuć jak pełnoprawni wuefiści, albowiem codziennie czekało ich około pięciu lekcji wychowania fizycznego.

Tuż po przeprowadzonej rozgrzewce, wspólnie omawialiśmy ideę powstania MAU, koncept Spitit of the Game oraz podstawowe zasady meczowe. Następnie opracowaliśmy techniki rzucania i łapania, oraz proste drille, aby utrwalić przyswojoną wiedzę.

Z początku niepewni, trochę zagubieni uczniowie, podchodzili do sportu bardzo sceptycznie, jednak kiedy przyszło do odegrania ich pierwszego meczu, pokazali pełny wachlarz emocji i samozaparcia. Zdecydowana większość, potrafiła przemyśleć swoje następne rzuty, ustawić się w odpowiednim miejscu, aby przyjąć podanie, czy świetnie rzucić dysk prosto do strefy punktowej.

Wiele nowych twarzy pokazało się również następnego dnia, w czwartek, na pełnometrażowym treningu na ul. Hożej 6 w Szczecinie. Niezmiernie nas to ucieszyło i jeszcze bardziej zmotywowało do dalszej pracy, w związku z tym już od poniedziałku 16 października, ponownie odwiedzimy Szczecińskie szkoły.

W między czasie, wszystkich zainteresowanych zapraszamy na regularne treningi MAU Północ Szczecin, które odbywają się w poniedziałki i czwartki, o godzinie 17:30 na boisku przy ulicy Hożej 6.

Jeżeli jeszcze się zastanawiasz czy warto przyjść, odpowiedź brzmi OCZYWIŚCIE ŻE WARTO!

Frisbee na lekcji WF w LO nr 5 im. Adama Asnyka w Szczecinie

tekst: Weronika Walkowiak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *