GOSiR CUP – turniej przygotowawczy do Mistrzostw Polski!

W miniony weekend juniorzy z MAU mieli ręce pełne roboty. Dosłownie. W dniach 19-20.01.2019 wzięli udział w turnieju halowym pod nazwą GOSiR Cup w podpoznańskim Dopiewie. Była to VII edycja tego turnieju i dla części rostera pierwsza okazja, żeby poczuć na własnej skórze jak to jest wybiec na podanie, zgubić obrońcę, złapać dysk i mieć 8 sekund na podjęcie decyzji wyboru następnego zagrania.

Dodatkowo w pierwszym meczu grupowa rozpiska sprawiła, że po drugiej stronie boiska stanęli nikt inny, a Czarna Kompania z Poznania – drużyna seniorska, w szeregu której znajdowali się między innymi Moris, Tymon, Zibi, czy Dominika, czyli “sprawcy” oraz osoby bezpośrednio zamieszane w powstanie i rozwój młodzików z Akademii Frisbee.

Nie wynik jest ważny – bo mecz skończył się wygraną 21:1 seniorów, ale pozytywne nastawienie i walka do samego końca po stronie MAU. Już widać, jak indywidualnie zawodnicy rozwijają się część w stronę spełniania roli handlerów, część cutterów. Szczególnie cieszy fakt, że udało się skoordynować obecność zawodników ze wszystkich miast, w których Akademia prowadziła i prowadzi działalność – czyli Bydgoszczy, Poznania oraz Szczecina.

W celach analizy gry obydwu drużyn nagraliśmy przebieg meczu (zapraszamy do zapoznania się z nim – https://www.youtube.com/watch?v=dKhZAcBZEz4) i cieszy fakt, że coraz więcej akcji ofensywnych MAU trzyma flow, widać coraz mniej paniki w trakcie czasu dozwolonego na rzut, a pojedynczy handlerzy zaczynają podawać również na stronę zamkniętą – co dwukrotnie zwiększa szanse ataku na wyprowadzenie akcji.

Z uwagi na brak turniejów stricte juniorskich w Polsce, Akademia wybiera się na drugi turniej przygotowawczy już za 2 tygodnie (https://www.facebook.com/events/175862946660972/) tym razem do Szczecina, a w międzyczasie oczekujemy od nich wytężonej pracy na treningach.

Poniżej zdjęcie pamiątkowe z częścią składu:

Od lewej:
Jakub Jakuś (MAU), Eliza Kawiorska (MAU), Maurycy Szpak (trener), Kuba Andrzejczak (MAU), Filip Kudliński, Marek Rymkiewicz (MAU), Dominika Rzęsa, Bartek Dworzecki (MAU), Leo Sobiak (MAU). Z przodu: Zbyszek Masztalerz (trener)
fot. Wiktoria Lewandowska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *