Ultimate Frisbee w każdej polskiej szkole

Ultimate Frisbee pojawiło się w Polsce w 1997 roku.

Od około roku 2003 rozgrywki i treningi zaczęły nabierać regularności, jednak przez kolejne prawie 15 lat Ultimate skupiało zajawkowiczów i pasjonatów. Brak było zorganizowanego programu nauczania tego sportu i wartości z nim związanych na ogólnokrajową skalę. W 2016 roku w Bydgoszczy powstał pomysł Akademii Frisbee, była to jedna z oddolnych inicjatyw, które równolegle podejmowano w innych miastach i które zamierały po jednym sezonie.

Tym razem było inaczej, Akademia Frisbee rozprzestrzeniła się na Poznań i Bydgoszcz i wkrótce stało się jasne, że szkoły są otwarte na zajęcia z Ultimate, jednak nie wystarczy zawodników, żeby wystarczająco szybko dotrzeć do większego grona uczniów. Niezbędne było stworzenie szkoleń dla Nauczycieli, aby mogli oni sami w swoich klasach wprowadzać ten sport do świadomości dzieci i młodzieży.

Już 5 stycznia 2019 roku odbędzie się pierwsze oficjalne szkolenie dla nauczycieli. Młodzieżowa Akademia Ultimate posiada dyski oraz podręczniki, które trafią do szkół biorących udział w szkoleniu, dzięki czemu będziemy się mogli skupić się na kolejnym wyzwaniu – tworzeniu regularnej sceny rywalizacyjnej dla osób do lat 20 i do lat 17. Jeszcze zimą planujemy dwa dodatkowe terminy szkoleń w Poznaniu i w Szczecinie – pełne informacje http://www.akademiafrisbee.pl/akademia/szkolenia-dla-nauczycieli/

 

 

2 thoughts on “Ultimate Frisbee w każdej polskiej szkole

  1. Witam, niestety nie dotarła do mnie informacja o takim szkoleniu w Warszawie i bardzo żałuję 🙁
    Jestem nauczycielem wf w szkole podstawowej i gimnazjum, wprowadziłem do swojego programu frisbee i jestem zachwycony jak dzieciaki pokochały ten sport.
    Chciałbym dalej zgłębiać tajniki tej dyscypliny sportu więc mam pytanie, czy istnieje możliwość dostania materiałów szkoleniowych ze szkolenia?

    Pozdrawiam serdecznie,
    Michał Kapłon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *