Szkolenia dla nauczycieli

Sport uczy, kształci, wychowuje!

Formularz rejestracyjny na szkolenie 5.01.2019r. w Warszawie

Formularz rejestracyjny na szkolenie 2.03.2019r. w Poznaniu

Formularz rejestracyjny na szkolenie 6.04.2019r. w Szczecinie

W szkole dzieci i młodzież zdobywają wiedzę i wzorce zachowania.

Jednym z celów operacyjnych Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 jest “profilaktyka problemów zdrowia psychicznego i poprawa dobrostanu psychicznego społeczeństwa”. W badaniu prawie 100 tys. pracowników z 8 krajów pod kątem doświadczania stresu w pracy Polska wygrała ten niechlubny ranking z wynikiem 22% pracowników przyznającym, że czują stres codziennie i prawie 50%, że raz w tygodniu (badanie „The Workforce View in Europe 2017” na zlecenie firmy ADP). Wielu z nas ma w najbliższym otoczeniu osoby, które akceptują nerwową sytuację w pracy, nie posiadają umiejętności, aby świadomie zadbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne na co dzień.

Sport to nie tylko rozwój fizyczny.

W Utimate nie ma sędziów. Każdy zawodnik zobowiązuje się przestrzegać zasad i sam może zgłaszać przewinienia. Druga strona musi go wysłuchać i może przedstawić swoją rację. Ultimate Frisbee to nie tylko rozwój fizyczny, ale co unikatowe – emocjonalny. Wartości edukacyjne Ultimate Frisbee poznaliśmy na własnej skórze. Obserwowaliśmy jak zmienia się nasza nie tylko koordynacja, refleks, ale podejście do konfliktów, spokojnego przedstawiania swojej racji, pewność siebie. Z czystym sumieniem stwierdzamy, że Ultimate Frisbee jest niesamowitym narzędziem do zmiany człowiek na lepsze.

Sport z latającym dyskiem przykuwa uwagę zarówno młodzieży jak i dorosłych.

Teraz chcemy podzielić się naszą wiedzą z nauczycielami wychowania fizycznego. Osoby te wpływają na dzieci i młodzież w wieku, kiedy kształtują się ich światopogląd i system wartości. Mają możliwość pokazać przyszłym lekarzom, rzemieślnikom, politykom; przełożonym i podwładnym, że takie wartości jak uczciwość, szacunek do drugiego człowieka, odpowiedzialność, czy asertywność to nie są tylko puste hasła.

W związku z tym pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate rozpoczynamy cykl szkoleń, po których nauczyciele WFu będą posiadali wiedzę, materiały i sprzęt niezbędny do samodzielnego prowadzenia zajęć ze sportu Ultimate w swoich szkołach. Dotychczasowe prezentacje w ponad 5 województwach potwierdzają to co wiemy; dzięki innowacyjnej i widowiskowej dyscyplinie sportu, w którym nie ma sędziów, zawodnicy automatycznie chłoną pozytywne wartości, które ten sport niesie.

Zapraszamy na szkolenie.

Szkolenie trwa 4 godziny zegarowe. Po skończonym szkoleniu otrzymują Państwo:

Certyfikaty są wydawane każdemu uczestnikowi imiennie, natomiast pozostałe materiały i dyski są wydawane jako pakiet dla szkoły.

Odpłatność wynosi 150 zł od szkoły, czyli cena nie zależy od ilości WFistów, którzy biorą udział w danym szkoleniu. Przyjmujemy również rejestracje indywidualne – zapraszamy każdego, kto ma ambicję zostać szkoleniowcem Ultimate Frisbee lub po prostu zgłębić zaawansowane zagadnienia związane z tym sportem zespołowym. Koszt indywidualny – 100 zł.

 

Najbliższe szkolenia

    • 5.01.2019r. w Warszawie
    • 02.03.2019r. w Poznaniu
    • 06.04.2019r. w Szczecinie

 

Formularz rejestracyjny na szkolenie 5.01.2019r. w Warszawie

Formularz rejestracyjny na szkolenie 2.03.2019r. w Poznaniu

Formularz rejestracyjny na szkolenie 6.04.2019r. w Szczecinie

 

Uwaga. Daty w Poznaniu i Szczecinie mogą ulec zmianie.