Półkolonie / Festyny

Młodzieżowa Akademia Ultimate oferuje organizację półkolonii i warsztatów dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym i nie tylko.

Podczas półkolonii zapewniamy fachową opiekę kadry trenerskiej, sprzęt niezbędny do treningu oraz pełne wyżywienie.

Zajęcia prowadzone są przez prawdziwych pasjonatów frisbee – zawodników grających w Ultimate Frisbee na najwyższym poziomie w kraju i na świecie; reprezentantów Polski i uczestników Mistrzostw Europy, a także zawodników Freestyle Frisbee, którzy pokażą dzieciom niemalże magiczne sztuczki z udziałem plastikowego dysku. Nasi trenerzy posiadają doświadczenie w prowadzaniu zajęć sportowych i nauki podstaw sportu ultimate, warsztatów frisbee na wielu miejskich eventach, oraz animacji i zabaw z dyskiem dla najmłodszych.

Poznański Dzień Latawców (fot. Piotr Krzyk)

Niejednokrotnie podejmowaliśmy współpracę ze szkołami oraz organizatorami wydarzeń ukierunkowanych na najmłodszych uczestników, prowadziliśmy animacje i zabawy z dyskiem między innymi podczas :

  • biegu Kids Run 2017 w Tarnowie Podgórnym,
  • dnia sportu w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczydrzykowie w 2018r.
  • Święta Latawców na poznańskiej Cytadelii w 2018r.

a także profesjonalne zajęcia z podstaw gry w Ultimate Frisbee w szkołach w Bydgoszczy, Poznaniu oraz Szczecinie.

Na bazie zdobytego doświadczenia jesteśmy w stanie zaoferować organizację półkolonii dla najmłodszych – lub wzbogacić ofertę istniejacych półkolonii lub festynów o dodatkowe atrakcje. W programie półkolonii proponujemy różnorodne gry i zabawy ruchowe z użyciem dysku frisbee, które zachęcą dzieci do aktywności fizycznej. Podczas warsztatów dzieci nauczą się techniki rzutu dyskiem pod okiem trenerów. Dzięki posiadanym podstawom dzieci mogą brać udział w rozmaitych grach i konkursach, takich jak rzuty do celu czy discgolf, oraz podstawy ultimate frisbee.

Ultimate Frisbee jest sportem bezkontaktowym, koedukacyjnym, a mecze odbywają się bez uczestnictwa sędziego. Zawodnicy sami znają zasady i mogą zgłaszać zaistniałe przewinienia. W Ultimate zawsze kładziemy nacisk na zasady Spirit of the Game (fair-play, zwany też Duchem Gry), gdzie nadrzędnymi kwestiami są szacunek do przeciwnika, unikanie konfliktów i umiejętność rozwiązywania kwestii spornych. Duch Gry obecny jest w trakcie trwania warsztatów, dzięki czemu dzieci uczą się podstawowych wartości etycznych, asertywności i komunikacji w duchu sportowej rywalizacji.

Program przeprowadzonych warsztatów i półkolonii zawsze dostosowany jest do uczestniczącej młodzieży.

Zapraszamy do kontaktu! trener@akademiafrisbee.pl